Terug naar alle wetten
Wet tegemoetkoming onderwijsbijdrage en schoolkosten
WTOS
Geldende tekst van alle 113 artikelen, ingedeeld volgens het BWB-wettenregister.
Inhoudsopgave
Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen
- Artikel 1.1Begripsbepalingen In deze wet en de daarop berustende bepalingen wordt verstaan onder:
- Artikel 1.2Peildatum Voor de toepassing van het bepaalde bij of krachtens deze wet is bepalend de toestand op de eerste dag van de…
- Artikel 1.3Aanvraag 1 Een aanvraag kan worden gedaan door een leerling of ho-student.
- Artikel 1.5Woonplaats 1 Indien bij controle door Onze Minister blijkt dat het door de scholier verstrekte adres afwijkt van het…
- Artikel 1.7Gebruik burgerservicenummer of onderwijsnummer 1 Onze Minister gebruikt het burgerservicenummer of onderwijsnummer van…
- Artikel 1.8AWIR van toepassing Op deze wet zijn de volgende artikelen van de AWIR van toepassing:
Hoofdstuk 2 Werkingssfeer
Paragraaf 2.1 Algemeen
- Artikel 2.1Reikwijdte en voorwaarden tegemoetkoming Deze wet regelt de tegemoetkoming en is van toepassing indien wordt voldaan…
- Artikel 2.2Nationaliteit 1 Op tegemoetkoming kan aanspraak bestaan indien de aanvrager:
- Artikel 2.3Leeftijd 1 Op tegemoetkoming ingevolge hoofdstuk 4 kan aanspraak bestaan met ingang van de eerste dag van het kwartaal…
Paragraaf 2.3 Onderwijssoorten in de zin van hoofdstuk 4
- Artikel 2.9Voortgezet onderwijs Voor tegemoetkoming ingevolge hoofdstuk 4 kan een scholier in aanmerking komen die is ingeschreven:
- Artikel 2.10Vavo Voor tegemoetkoming ingevolge hoofdstuk 4 kan een vavo-student in aanmerking komen die is ingeschreven aan een…
Paragraaf 2.4 Onderwijssoorten in de zin van hoofdstuk 5
- Artikel 2.11Lerarenopleidingen bekostigde en niet bekostigde instellingen hoger onderwijs 1 Voor tegemoetkoming ingevolge afdeling…
- Artikel 2.12Post-hoger onderwijs lerarenopleidingen en didactische cursus educatie en beroepsonderwijs Voor tegemoetkoming…
- Artikel 2.13Voortgezet onderwijs en vavo Voor tegemoetkoming ingevolge afdeling 5.2 kan een leerling in aanmerking komen indien hij…
Paragraaf 2.5 Aanspraak
- Artikel 2.14Geen aanspraak Geen aanspraak op tegemoetkoming bestaat indien de leerling of ho-student is ingeschreven aan een…
- Artikel 2.15Geen aanspraak tegemoetkoming hoofdstuk 4 De aanspraak op tegemoetkoming van een leerling die gedurende een…
- Artikel 2.16Geen aanspraak tegemoetkoming hoofdstuk 5 Een ho-student heeft geen aanspraak op tegemoetkoming indien hij gedurende 24…
- Artikel 2.17Aanspraak tegemoetkoming hoofdstuk 4 Een leerling die onderwijs volgt als bedoeld in de artikelen 2.9, onderdelen b en…
- Artikel 2.18Bekendmaking bij niet voldoen aan artikel 2.17 en aanspraak op tegemoetkoming Vervallen
- Artikel 2.19Aanspraak bij einde studie hoofdstuk 4 1 De aanspraak op tegemoetkoming ingevolge hoofdstuk 4 vervalt met ingang van de…
Paragraaf 2.6 Overige bepalingen
- Artikel 2.21Geen aanspraak bij aanspraak WSF 2000 1 De scholier, bedoeld in hoofdstuk 4, die tevens aanspraak heeft op reguliere…
- Artikel 2.22Geen aanspraak na hoger onderwijs De leerling heeft geen aanspraak op tegemoetkoming in de zin van hoofdstuk 4, indien…
- Artikel 2.22aRechtens ontnomen vrijheid 1 Een scholier of een vavo-student als bedoeld in hoofdstuk 4 die voor ten minste één maand…
- Artikel 2.22bGeen aanspraak uitreiziger 1 Een leerling of ho-student heeft geen aanspraak op tegemoetkoming indien hij een…
Paragraaf 2.7 Inkomen
- Artikel 2.23Grensbedrag draagkracht 1 De tegemoetkoming in de onderwijsbijdrage en in de schoolkosten is afhankelijk van de hoogte…
- Artikel 2.25Korting op tegemoetkoming 1 De tegemoetkoming wordt verminderd met een ingevolge het derde lid en artikel 2.27…
- Artikel 2.26Verdeling bij korting op tegemoetkoming 1 In geval van korting op de tegemoetkoming is de verhouding tussen de gekorte…
- Artikel 2.27Verdeling kortingsbedrag wegens telkinderen Het kortingsbedrag, bedoeld in artikel 2.25, derde lid, wordt verdeeld over…
- Artikel 2.28Peiljaarverlegging bij terugval in inkomen 1 Op aanvraag van de aanvrager of diens partner of TOS-ouder of diens…
- Artikel 2.29Voor de toepassing van artikel 1.8, onderdeel b, en artikel 2.25 wordt zolang het toetsingsinkomen over het…
Hoofdstuk 3 Leerlingen tot 18 jaar in niet bekostigd voortgezet onderwijs en beroepsonderwijs
Paragraaf 3.2 Tegemoetkoming
- Artikel 3.3Tegemoetkoming onderwijsbijdrage niet bekostigd onderwijs en deelnemers die na 1 juli en voor 2 augustus 18 jaar worden…
Hoofdstuk 4 Leerlingen van 18 jaar en ouder in voortgezet onderwijs en vavo
Paragraaf 4.1 Reikwijdte
- Artikel 4.1Reikwijdte Dit hoofdstuk is van toepassing op scholieren en vavo-studenten die 18 jaren zijn of ouder en zijn…
Paragraaf 4.2 Tegemoetkoming
- Artikel 4.2Samenstelling tegemoetkoming 1 De tegemoetkoming in de zin van dit hoofdstuk bestaat uit:
- Artikel 4.3Basistoelage De basistoelage is naar de maatstaf van 1 januari 2001 per kalendermaand voor een:
- Artikel 4.3aVerhoogde basistoelage in het schooljaar 2023–2024 In het schooljaar 2023–2024 wordt het bedrag van de basistoelage…
- Artikel 4.3bGrondslag voor tijdelijke verhoging basistoelage 1 Bij algemene maatregel van bestuur kan worden bepaald dat het bedrag…
- Artikel 4.4Tegemoetkoming onderwijsbijdrage vavo en niet bekostigd onderwijs 1 De tegemoetkoming in de onderwijsbijdrage voor een…
- Artikel 4.5Tegemoetkoming schoolkosten 1 De hoogte van de tegemoetkoming in de schoolkosten voor een schooljaar is afhankelijk van:
- Artikel 4.6Overzicht hoogte tegemoetkoming schoolkosten De bedragen in onderstaand overzicht luiden per maand en zijn uitgedrukt…
- Artikel 4.7Voorschot onderwijsbijdrage vavo en niet bekostigd onderwijs 1 De tegemoetkoming in de onderwijsbijdrage over de maand…
Paragraaf 4.3 Toekenning
- Artikel 4.8Toekenning tegemoetkoming 1 Onze Minister kent een tegemoetkoming toe aan de leerling die daartoe een aanvraag heeft…
- Artikel 4.9Gedeeltelijke toekenning Indien het op basis van de verstrekte gegevens onmogelijk is de draagkracht vast te stellen…
- Artikel 4.10Toekenningsperiode 1 Tegemoetkoming wordt toegekend per kalenderjaar of een gedeelte daarvan, met dien verstande dat…
- Artikel 4.11Weigerachtige ouders Op aanvraag van een uitwonende leerling wordt het niet toe te kennen deel van de maximale…
Paragraaf 4.4 Langdurige afwezigheid
- Artikel 4.12Langdurige afwezigheid in het voortgezet onderwijs of vavo 1 De tegemoetkoming van de leerling die is ingeschreven aan…
- Artikel 4.13Weer aanwezig binnen 8 weken Artikel 4.12 is niet van toepassing met ingang van de eerste dag van de maand volgend op…
- Artikel 4.14Langdurige afwezigheid in het niet bekostigd voortgezet onderwijs 1 Het bestuur van de rechtspersoon waarvan de school…
Hoofdstuk 5 Leraren alsmede leerlingen in deeltijd vo 18+ en vavo
Afdeling 5.1 Leraren
Paragraaf 5.1.1 Reikwijdte
- Artikel 5.1Reikwijdte Deze afdeling is van toepassing op ho-studenten die als ho-student zijn ingeschreven aan een school als…
Paragraaf 5.1.2 Tegemoetkoming
- Artikel 5.2Samenstelling tegemoetkoming De tegemoetkoming in de zin van deze afdeling bestaat uit:
- Artikel 5.3Tegemoetkoming onderwijsbijdrage De tegemoetkoming in de onderwijsbijdrage bedraagt € 567,23.
- Artikel 5.4Tegemoetkoming schoolkosten De tegemoetkoming in de schoolkosten bedraagt naar de maatstaf van 1 januari 2008 € 647,16…
Paragraaf 5.1.3 Toekenning
- Artikel 5.5Toekenning tegemoetkoming 1 Onze Minister kent een tegemoetkoming toe aan de ho-student die daartoe een aanvraag heeft…
- Artikel 5.6Toekenningsperiode 1 Tegemoetkoming wordt toegekend per studiejaar en eenmaal per studiejaar uitbetaald op een bij…
Afdeling 5.2 Leerlingen in deeltijd vo 18+ en vavo
Paragraaf 5.2.1 Reikwijdte
- Artikel 5.7Reikwijdte Deze afdeling is van toepassing op leerlingen die zijn ingeschreven aan een opleiding als bedoeld in artikel…
Paragraaf 5.2.2 Tegemoetkoming
- Artikel 5.8Samenstelling tegemoetkoming De tegemoetkoming in de zin van deze afdeling bestaat uit:
- Artikel 5.9Tegemoetkoming onderwijsbijdrage en schoolkosten 1 De hoogte van de tegemoetkoming is afhankelijk van de periode waarin…
- Artikel 5.10Overzicht hoogte tegemoetkoming De bedragen in onderstaande overzichten luiden per schooljaar en zijn uitgedrukt in…
Paragraaf 5.2.3 Toekenning
- Artikel 5.11Toekenning tegemoetkoming 1 Onze Minister kent een tegemoetkoming toe aan de leerling die daartoe een aanvraag heeft…
- Artikel 5.12Toekenningsperiode Tegemoetkoming wordt toegekend per schooljaar.
Hoofdstuk 6 Opbouw en terugbetaling studieschuld
- Artikel 6.1Verplichting debiteur terugbetaling lening uit hoofdstuk 4 1 Ontvangst van een lening of omzetting in een lening als…
- Artikel 6.2Omzetting niet meer verrekenbare schulden uit hoofdstuk 4 in hetzij lening, hetzij verrekenbare schuld op grond van de…
- Artikel 6.3WSF 2000 van overeenkomstige toepassing De artikelen 6.3 tot en met 6.16 WSF 2000 zijn van overeenkomstige toepassing…
Hoofdstuk 7 Herziening
- Artikel 7.1Herziening door Onze Minister 1 Onze Minister kan een beschikking herzien waarbij:
- Artikel 7.1aHerziening van rechtswege Indien een leerling of ho-student op grond van artikel 2.22b geen aanspraak meer heeft op een…
- Artikel 7.2Bezwaarschriftprocedure De artikelen 7:2 tot en met 7:9 van de Algemene wet bestuursrecht zijn niet van toepassing.
- Artikel 7.3Verrekening teveel toegekende en uitbetaalde tegemoetkoming 1 Indien een herzieningsbeschikking als bedoeld in artikel…
Hoofdstuk 8 Uitbetaling, verrekening en invordering
- Artikel 8.1Uitbetaling en verrekening 1 Met betrekking tot de uitbetaling van de tegemoetkoming en de verrekening van het…
- Artikel 8.2Invordering en dwangbevel Onze Minister vaardigt een dwangbevel uit aan de nalatige, indien een bij of krachtens deze…
Hoofdstuk 9 Toezicht en sancties
Paragraaf 9.1 Toezicht
- Artikel 9.1Toezicht door onderwijsinspectie Het toezicht door de inspectie, bedoeld in de Wet op het onderwijstoezicht, heeft mede…
Paragraaf 9.2 Verstrekken van inlichtingen
- Artikel 9.2Verstrekken van inlichtingen door personen 1 Een ieder is verplicht aan Onze Minister of aan een daartoe door of…
- Artikel 9.3Verschoningsrecht studentendecaan Een studentendecaan aan een op grond van de WHW uit 's Rijks kas bekostigde…
- Artikel 9.4Verstrekken van inlichtingen door scholen 1 De natuurlijke persoon van wie of het bestuur van de rechtspersoon waarvan…
- Artikel 9.5Verstrekken van inlichtingen door organen met een publiekrechtelijke taak Organen met een publiekrechtelijke taak zijn…
- Artikel 9.5aVerwerking van gegevens voor de toepassing van artikel 2.22b 1 Onze Minister verwerkt de persoonsgegevens die hij…
Paragraaf 9.3 Administratieve sanctie
- Artikel 9.7Niet verstrekken van inlichtingen over langdurige afwezigheid van leerlingen als bedoeld in hoofdstuk 4 Indien een niet…
- Artikel 9.8Niet verstrekken van inlichtingen over studielast Indien een school als bedoeld in de artikelen 2.9, onderdelen a tot…
Paragraaf 9.4 Strafbepalingen
- Artikel 9.9Niet verstrekken van inlichtingen Hij die niet voldoet aan een van de verplichtingen, bedoeld in artikel 9.4, wordt…
- Artikel 9.10Overtreding van een bepaling krachtens deze wet Overtreding van bepalingen van een krachtens deze wet uitgevaardigde…
- Artikel 9.11Overtreding De in de artikelen 9.9 en 9.10 strafbaar gestelde feiten zijn overtredingen.
Hoofdstuk 11 Overige bepalingen
- Artikel 11.1Wijziging van bedragen 1 Per 1 januari van ieder kalenderjaar wijzigt Onze Minister de bedragen, genoemd in de…
- Artikel 11.2Titel 4.2 Awb niet van toepassing Titel 4.2 van de Algemene wet bestuursrecht is niet van toepassing op deze wet.
- Artikel 11.3Vervreemding, verpanding, belening en beslag 1 Tegemoetkoming is niet vatbaar voor vervreemding, verpanding, belening…
- Artikel 11.4Hardheidsclausule Onze Minister kan voor bepaalde gevallen de wet en de daarop berustende bepalingen buiten toepassing…
Hoofdstuk 12 Overgangsbepalingen
- Artikel 12.2Artikelen 1.1, 2.6, 2.21 en 3.1 Wijzigt deze wet.
- Artikel 12.3Afwijking van artikel 1.5 Artikel 1.5 is niet van toepassing op scholieren die voor 1 augustus volgend op het tijdstip…
- Artikel 12.3aAfwijking van artikel 2.11 1 In afwijking van artikel 2.11, komt tot een bij koninklijk besluit te bepalen tijdstip…
- Artikel 12.4Afwijking van artikel 2.22a Voor een scholier of vavo-student als bedoeld in hoofdstuk 4 die reeds voor de…
- Artikel 12.5Afwijking van de artikelen 2.24, 2.29 en 10.6 in verband met de Wet inkomstenbelasting 2001 Vervallen
- Artikel 12.11Afwijking in verband met de Aanpassingswet AWIR 1 Op besluiten met betrekking tot tegemoetkomingen voor het school- of…
- Artikel 12.12Afwijking in verband met de Vierde tranche Algemene wet bestuursrecht In afwijking van artikel III van de Vierde…
- Artikel 12.12aOvergangsbepaling in verband met Wet op het kindgebonden budget Een aanvrager die per 1 januari 2010 aanspraak heeft op…
- Artikel 12.13Aanspraken en verplichtingen op grond van de Wet tegemoetkoming studiekosten 1 Aanvragen op grond van de Wet…
- Artikel 12.14Overgangsbepaling bezwaar en beroep 1 Op bezwaar en beroep ingevolge de Wet tegemoetkoming studiekosten, ingesteld voor…
Hoofdstuk 13 Wijzigingen in andere wetten
- Artikel 13.1Algemene bijstandswet Wijzigt de Algemene bijstandswet.
- Artikel 13.2Algemene Kinderbijslagwet Wijzigt de Algemene Kinderbijslagwet.
- Artikel 13.3Derde tranche algemene wet bestuursrecht Wijzigt de Derde tranche algemene wet bestuursrecht.
- Artikel 13.4Les- en cursusgeldwet Wijzigt de Les- en cursusgeldwet.
- Artikel 13.5Les- en cursusgeldwet Wijzigt de Les- en cursusgeldwet.
- Artikel 13.6Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening jonggehandicapten Wijzigt de Wet arbeidsongeschiktheidsvoorziening…
- Artikel 13.7Wet educatie en beroepsonderwijs Wijzigt de Wet educatie en beroepsonderwijs.
- Artikel 13.8Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen Wijzigt de Wet…
- Artikel 13.9Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers Wijzigt de Wet…
- Artikel 13.10Wet inkomstenbelasting 2001 Wijzigt de Wet inkomstenbelasting 2001.
- Artikel 13.11Wet inschakeling werkzoekenden Wijzigt de Wet inschakeling werkzoekenden.
- Artikel 13.12Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek Wijzigt de Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk…
- Artikel 13.13Wet op het voortgezet onderwijs Wijzigt de Wet op het voortgezet onderwijs.
- Artikel 13.14Wet studiefinanciering 2000 Wijzigt de Wet studiefinanciering 2000.
- Artikel 13.15Wet van 13 december 2000, Stb.
- Artikel 13.16Wet van 29 mei 1991, Stb.
- Artikel 13.17Wet verzelfstandiging Informatiseringsbank Wijzigt de Wet verzelfstandiging Informatiseringsbank.
Hoofdstuk 14 Slotbepalingen
- Artikel 14.1Intrekking wet tegemoetkoming studiekosten De Wet tegemoetkoming studiekosten wordt ingetrokken.
- Artikel 14.2Inwerkingtreding Deze wet treedt in werking op 1 augustus 2001, met uitzondering van:
- Artikel 14.3Citeertitel Deze wet wordt aangehaald als:
Uit de Legal Momo-wettenbank, een kopie van het BWB-wettenregister. Raadpleeg wetten.overheid.nl voor de authentieke versie. Omschrijvingen bij artikelen zijn redactioneel of de openingszin van het artikel. Dit is geen juridisch advies.