Terug naar alle wetten
Besluit basisveiligheidsnormen stralingsbescherming
Geldende tekst van alle 211 artikelen, ingedeeld volgens het BWB-wettenregister.
Inhoudsopgave
Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen
- Artikel 1.1doelomschrijving; werkingssfeer
- Artikel 1.2begripsomschrijvingen; begripsbepalingen
Hoofdstuk 2 Rechtvaardiging, optimalisatie, dosislimitering
§ 2.1 Algemene bepalingen
- Artikel 2.1schakelbepaling
§ 2.2 Rechtvaardiging
- Artikel 2.2rechtvaardiging, algemeen
- Artikel 2.3wijze van rechtvaardiging
- Artikel 2.4rechtvaardiging, meervoudige en medische blootstelling
- Artikel 2.5rechtvaardiging handeling bij kennisgeving of autorisatie
§ 2.3 Optimalisatie
- Artikel 2.6optimalisatie, algemeen
- Artikel 2.7optimalisatie, dosisbeperkingen algemeen
- Artikel 2.8optimalisatie, referentieniveaus algemeen
§ 2.4 Dosislimitering
- Artikel 2.9dosislimitering, algemeen
Hoofdstuk 3 Controlestelsel
Afdeling 3.1 Algemene bepalingen
§ 3.1.1 Algemene verboden
- Artikel 3.1algemene verboden
§ 3.1.2 Handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal
- Artikel 3.2handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal
Afdeling 3.2 Vergunning, registratie en kennisgeving
§ 3.2.1 Algemene bepalingen
- Artikel 3.3toepasselijkheid controlestelsel
- Artikel 3.4algemeen
§ 3.2.2 Vergunning
- Artikel 3.5vergunningplicht
- Artikel 3.6aanvraag
- Artikel 3.7weigeringsgronden
- Artikel 3.8categorieën van vergunningplichtige handelingen
§ 3.2.3 Registratie
- Artikel 3.9registratie
- Artikel 3.10categorieën van registratieplichtige handelingen
§ 3.2.4 Kennisgeving
- Artikel 3.11kennisgeving
- Artikel 3.12wijze van kennisgeving
- Artikel 3.13categorieën van kennisgevingsplichtige blootstellingsituaties, handelingen en maatregelen
§ 3.2.5 Specifieke regels vergunningen
- Artikel 3.14monitoring van radioactieve lozingen, vergunningen
- Artikel 3.15voorschriften of beperkingen vergunning hoogactieve bron
- Artikel 3.16vergunning hoogactieve bronnen, vervolg
Afdeling 3.3 Vrijstelling en vrijgave controlestelsel
§ 3.3.1 Vrijstelling handelingen en bronnen
- Artikel 3.17vrijstelling radioactieve materialen
- Artikel 3.18vrijstelling, algemeen; toestellen en ingekapselde bronnen
- Artikel 3.19vrijstelling specifieke handelingen of bronnen
§ 3.3.2 Vrijgave bronnen
- Artikel 3.20vrijgave, radioactieve materialen
- Artikel 3.21specifieke vrijgave radioactieve materialen
- Artikel 3.22vrijgave radioactieve materialen, vervolg
- Artikel 3.23vrijgave, verdunning of mengen
§ 3.3.3 Categorieën vrijgestelde of vrijgegeven bronnen en handelingen
- Artikel 3.24vrijgestelde en vrijgegeven bronnen en handelingen
- Artikel 3.25aanwijzing vrijgestelde of vrijgegeven bronnen en handelingen
Hoofdstuk 4 Algemene regels voor bronnen en handelingen in geplande blootstellingsituaties
Afdeling 4.1 Algemene regels voor bronnen en handelingen
- Artikel 4.1waarschuwingssignalering
- Artikel 4.2administratie en dossiers bronnen
- Artikel 4.3administratie industriële radiografie
- Artikel 4.4algemene verplichtingen ondernemer
Afdeling 4.2 Toestellen en versnellers
- Artikel 4.5verplichtingen ondernemer toestellen en versnellers
Afdeling 4.3 Radioactieve stoffen
§ 4.3.1 Algemeen
- Artikel 4.6bergplaats radioactieve stoffen
- Artikel 4.7beveiliging radioactieve stoffen
§ 4.3.2 Ingekapselde bronnen
- Artikel 4.8algemene eisen ingekapselde bronnen
§ 4.3.3 Hoogactieve bronnen
- Artikel 4.9kennisgeving overdracht hoogactieve bronnen en overige ingekapselde bronnen
- Artikel 4.10codering en markering hoogactieve bronnen
- Artikel 4.11codering en markering bronhouder
- Artikel 4.12verplichtingen ondernemer codering en markering
- Artikel 4.13controle en beheer hoogactieve bronnen
- Artikel 4.14voorlichting en instructie
- Artikel 4.15financiële zekerheid hoogactieve bronnen
- Artikel 4.16financiële zekerheid hoogactieve bronnen, vervolg
- Artikel 4.17informatie en financiële zekerheid hoogactieve bron
- Artikel 4.18hoogactieve bronnen, bijhouden dossier door de ondernemer
- Artikel 4.19hoogactieve bronnen, register
§ 4.3.4 Open bronnen
- Artikel 4.20besmettingscontrole ruimten; handelingen met open bronnen
§ 4.3.5 Handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal
- Artikel 4.21regels m.b.t. handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal
Afdeling 4.4 Overige algemene regels
§ 4.4.1 Algemene regels consumentenproducten
- Artikel 4.22consumentenproducten, gegevensverstrekking
§ 4.4.2 Algemene regels aanwijsinstrumenten
- Artikel 4.23verbod toevoeging radionucliden – aanwijsinstrumenten
- Artikel 4.24specifieke vrijstelling van verbod – aanwijsinstrumenten
- Artikel 4.25verbod voorhanden hebben aanwijsinstrumenten; ontheffing Defensie
§ 4.4.3 Algemene regels niet-medische beeldvorming
- Artikel 4.26handelingen ten behoeve van niet-medische beeldvorming
- Artikel 4.27handelingen ten behoeve van niet-medische beeldvorming, vervolg
- Artikel 4.28handelingen ten behoeve van niet-medische beeldvorming, vervolg
Afdeling 4.5 Meet- en rekenmethoden
- Artikel 4.29meet- en rekenmethoden
Hoofdstuk 5 Informatie en deskundigheid
§ 5.1 Informatie
- Artikel 5.1transparantie
- Artikel 5.2informatie over apparaten en toestellen
- Artikel 5.3informatie radon in woningen en andere gebouwen
§ 5.2 Diensten en deskundigen
- Artikel 5.4stralingsbeschermingsdeskundige
- Artikel 5.5erkenning stralingsbeschermingsdeskundige
- Artikel 5.6inschrijving persoon als stralingsbeschermingsdeskundige bij voldoen aan erkende EU-beroepskwalificaties
- Artikel 5.7toezichthoudend medewerker stralingsbescherming
- Artikel 5.8vereisten toezichthoudend medewerker stralingsbescherming
- Artikel 5.9stralingsbeschermingseenheid
- Artikel 5.10middelen en faciliteiten
§ 5.3 Opleiding, training en voorlichting
- Artikel 5.11erkende instellingen
- Artikel 5.12informatie, advies en bijstand in verband met weesbronnen
- Artikel 5.13voorlichting en opleiding van hulpverleners
- Artikel 5.14opleiding, training en voorlichting op het gebied van medische blootstelling
Hoofdstuk 6 Algemene bepalingen inzake blootstelling
Afdeling 6.1 Stralingsincidenten, ongevallen en radiologische noodsituaties
§ 6.1.1 Meldingen en maatregelen
- Artikel 6.1meldplicht stralingsincidenten, ongevallen en radiologische noodsituaties
- Artikel 6.2uitvoering meldingen en maatregelen
- Artikel 6.3meldingen bronnen
§ 6.1.2 Ongevallenbestrijding en nationale crisisplannen
- Artikel 6.4radiologische noodsituaties
- Artikel 6.5ongevallenbestrijding en nationale crisisplannen
- Artikel 6.6internationale samenwerking
§ 6.1.3 Bedrijfsnoodplannen en interventies ondernemer
- Artikel 6.7bedrijfsnoodplannen
- Artikel 6.8interventies ondernemer
- Artikel 6.9individuele monitoring
§ 6.1.4 Interventies overheid bij ongevallen en bij radiologische noodsituaties
- Artikel 6.10regels met betrekking tot interventies en beschermingsmaatregelen
- Artikel 6.11uitvoering interventie
- Artikel 6.12voorzieningen interventie
- Artikel 6.13uitvoering interventies
- Artikel 6.14interventie bij langdurige blootstelling
Afdeling 6.2 Bestaande blootstellingsituaties
§ 6.2.1 Bestaande blootstellingsituaties
- Artikel 6.15inventarisatie bestaande blootstellingsituaties
- Artikel 6.16beoordeling bestaande blootstellingsituaties
- Artikel 6.17bestaande blootstellingsituaties waarop regels geplande blootstellingsituatie van toepassing zijn
- Artikel 6.18strategie voor overige bestaande blootstellingsituaties
- Artikel 6.19uitvoering strategie
§ 6.2.2 Nationaal actieprogramma radon; gammastraling bouwmaterialen
- Artikel 6.20nationaal actieprogramma radon
- Artikel 6.21gammastraling van bouwmaterialen
Afdeling 6.3 Besmette gebieden
- Artikel 6.22besmette gebieden
- Artikel 6.23besmette gebieden, vervolg
Afdeling 6.4 Monitoring
- Artikel 6.24milieumonitoring
Hoofdstuk 7 Beroepsmatige blootstelling
Afdeling 7.1 Algemene bepalingen voor beroepsmatige blootstelling
§ 7.1.1 Verplichtingen ondernemer
- Artikel 7.1toezicht door en raadpleging van de stralingsbeschermingsdeskundige
- Artikel 7.2uitvoering taken en toezicht door de toezichthoudend medewerker stralingsbescherming
- Artikel 7.3blootstelling werknemers, algemeen
- Artikel 7.4blootstelling jeugdige werknemers
- Artikel 7.5vliegtuigbemanning
- Artikel 7.6nadere eisen risico-inventarisatie en -evaluatie
- Artikel 7.7zones
- Artikel 7.8gecontroleerde zone
- Artikel 7.9bewaakte zone
- Artikel 7.10metingen in zones
- Artikel 7.11indeling blootgestelde werknemers in categorie A en B
§ 7.1.2 Bepaling van blootstelling
- Artikel 7.12(persoonlijk dosiscontrolemiddel (PDC)) 1 De ondernemer zorgt ervoor dat aan de volgende blootgestelde werknemers een…
- Artikel 7.13ontheffing PDC
- Artikel 7.14overmatige blootstelling, een stralingsincident, of een radiologische noodsituatie
- Artikel 7.15dosimetrische dienst
§ 7.1.3 Registreren gegevens blootgestelde werknemers
- Artikel 7.16gegevens dosisregistratie
- Artikel 7.17registratie gegevens
- Artikel 7.18stralingsbeschermingseenheid
- Artikel 7.19aanvullende voorschriften individuele monitoring en registratie
- Artikel 7.20verstrekking gegevens individuele monitoring
§ 7.1.4 Gezondheidskundig toezicht op blootgestelde werknemers
- Artikel 7.21gezondheidskundig toezicht arbodienst en stralingsarts
- Artikel 7.22stralingsarts
- Artikel 7.23inschrijving persoon als stralingsarts bij voldoen aan erkende EU-beroepskwalificaties
- Artikel 7.24indeling A-werknemers op basis van gezondheidskundig onderzoek
- Artikel 7.25geschiktheid A-werknemer
- Artikel 7.26medisch dossier
- Artikel 7.27externe werknemer
§ 7.1.5 Onderricht
- Artikel 7.28voorlichting en instructies
- Artikel 7.29voorlichting vrouwelijke werknemers
- Artikel 7.30voorlichting en opleiding van werknemers die aan weesbronnen kunnen worden blootgesteld
§ 7.1.6 Bijzondere situaties
- Artikel 7.31ontheffing dosislimieten uitzonderlijke omstandigheden
- Artikel 7.32verrichten arbeid na ontheffing
Afdeling 7.2 Beroepsmatige blootstelling in geplande blootstellingsituaties
- Artikel 7.33dosisbeperkingen werknemers
- Artikel 7.34dosislimieten blootgestelde werknemer
- Artikel 7.35dosislimieten leerlingen en studerenden
- Artikel 7.36zwangere en borstvoedinggevende werknemers
Afdeling 7.3 Beroepsmatige blootstelling in radiologische noodsituaties
- Artikel 7.37beroepsmatige blootstelling in radiologische noodsituaties
Afdeling 7.4 Beroepsmatige blootstelling in bestaande situaties
- Artikel 7.38radon op het werk
Hoofdstuk 8 Medische blootstelling
§ 8.1 Algemene bepalingen
- Artikel 8.1delegatiebepalingen
§ 8.2 Algemene bepalingen over bescherming bij medische blootstellingen
- Artikel 8.2rechtvaardiging medische blootstelling
- Artikel 8.3optimalisatie medische blootstelling
- Artikel 8.4verantwoordelijkheid
§ 8.3 Bijzondere bepalingen over bescherming bij medische blootstellingen
- Artikel 8.5rechtvaardiging bij individuele medische blootstellingen
- Artikel 8.6rechtvaardiging medisch-radiologische procedure bij asymptomatische personen
- Artikel 8.7rechtvaardiging en blootstelling van verzorgers en van proefpersonen bij wetenschappelijk onderzoek
- Artikel 8.8klinisch fysicus
- Artikel 8.9optimalisatie in bijzondere omstandigheden
- Artikel 8.10dosisbeperking bij wetenschappelijk onderzoek
- Artikel 8.11medische blootstelling van vrouwen die zwanger zijn of borstvoeding geven
- Artikel 8.12toevallige of onbedoelde blootstellingen en significante gebeurtenissen
- Artikel 8.13individuele dosisschattingen
§ 8.4 Eisen aan procedures en apparatuur
- Artikel 8.14procedures
- Artikel 8.15apparatuur
- Artikel 8.16apparatuur in bijzondere gevallen
- Artikel 8.17verspreiding medisch-radiologische apparatuur
Hoofdstuk 9 Blootstelling van leden van de bevolking
Afdeling 9.1 Blootstelling van leden van de bevolking in geplande blootstellingsituaties
§ 9.1.1 Dosislimieten
- Artikel 9.1dosislimieten leden van de bevolking
- Artikel 9.2verplichtingen ondernemer, dosislimiet leden van de bevolking
§ 9.1.2 Dosisbeperkingen
- Artikel 9.3dosisbeperkingen geplande blootstelling leden van de bevolking, algemeen
- Artikel 9.4optimalisatie, dosisbeperkingen buiten een locatie
- Artikel 9.5blootstelling leden van de bevolking, dosisbeperkingen in specifieke gevallen
§ 9.1.3 Bescherming onder normale omstandigheden
- Artikel 9.6algemene zorgplichten ondernemer t.a.v. de bevolking en het milieu en advisering door de stralingsbeschermingsdeskundige
- Artikel 9.7raming van de door leden van de bevolking ontvangen doses
Afdeling 9.2 Blootstelling van de leden van de bevolking in radiologische noodsituaties
- Artikel 9.8referentieniveaus in een radiologische noodsituatie en in een transitie van een radiologische noodsituatie naar een bestaande blootstellingsituatie
- Artikel 9.9dosislimieten en referentieniveaus blootstelling hulpverleners, niet zijnde werknemers, bij interventie in een radiologische noodsituatie
Afdeling 9.3 Blootstelling van leden van de bevolking in bestaande blootstellingsituaties
- Artikel 9.10referentieniveaus in bestaande blootstellingsituaties
Hoofdstuk 10 Het beheer en het zich ontdoen van radioactieve afvalstoffen
§ 10.1 Nationaal programma beheer radioactieve afvalstoffen
- Artikel 10.1nationaal programma beheer radioactieve afvalstoffen
§ 10.2 Zich ontdoen van radioactieve afvalstoffen
- Artikel 10.2zorgplicht ondernemer
- Artikel 10.3vrijstelling verbod lozingen
- Artikel 10.4vrijstelling verbod lozingen
- Artikel 10.5lozingsverbod bodem
- Artikel 10.6vrijstellingen verbod zich te ontdoen, overigens
- Artikel 10.7aanmerken radioactieve stof als afvalstof
§ 10.3 Zich ontdoen van bronnen
- Artikel 10.8zich ontdoen van bronnen
- Artikel 10.9zich ontdoen van hoogactieve bronnen
§ 10.4 Kosten beheer radioactieve afvalstoffen
- Artikel 10.10kosten beheer radioactieve afvalstoffen
Hoofdstuk 11 Procedures, nadere eisen en ontheffingen
§ 11.1 Openbare voorbereidingsprocedure
- Artikel 11.1voorbereidingsprocedure vergunningplichtige handelingen met versnellers
- Artikel 11.2uitzonderingen voor bepaalde handelingen
- Artikel 11.3voorbereidingsprocedure
§ 11.2 Reguliere voorbereidingsprocedure
- Artikel 11.4registratie
§ 11.3 Geen positieve fictieve beschikking
- Artikel 11.5geen positieve fictieve beschikking
§ 11.4 Nadere eisen en ontheffingen
- Artikel 11.6nadere eisen
- Artikel 11.7ontheffing
Hoofdstuk 12 Intrekking en overgangsbepalingen Besluit stralingsbescherming
Afdeling 12.1 Intrekking
- Artikel 12.1Het Besluit stralingsbescherming wordt ingetrokken.
Afdeling 12.2 Overgangsbepalingen
- Artikel 12.2overgangsrecht hoofdstuk 2 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.3overgangsrecht hoofdstuk 3 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.4overgangsrecht hoofdstuk 3a Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.5overgangsrecht hoofdstuk 4 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.6overgangsrecht hoofdstuk 6 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.7overgangsrecht hoofdstuk 7 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.8overgangsrecht hoofdstuk 8 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.9overgangsrecht hoofdstuk 9 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.10overgangsrecht hoofdstuk 10 Besluit stralingsbescherming
- Artikel 12.11overig overgangsrecht Besluit stralingsbescherming
Hoofdstuk 13 Wijziging en overgangsbepalingen overige besluiten
Afdeling 13.1 Wijziging overige besluiten
- Artikel 13.2wijziging Besluit vervoer splijtstoffen, ertsen en radioactieve stoffen
- Artikel 13.3wijziging Besluit in- uit- en doorvoer van radioactieve afvalstoffen en bestraalde splijtstoffen
Afdeling 13.2 Overgangsbepalingen overige besluiten
- Artikel 13.10overgangsbepalingen Besluit kerninstallaties, splijtstoffen en ertsen
- Artikel 13.11overgangsbepalingen Besluit vervoer splijtstoffen, ertsen en radioactieve stoffen
- Artikel 13.12overgangsbepalingen Besluit in- uit- en doorvoer van radioactieve stoffen en bestraalde splijtstoffen
- Artikel 13.13overgangsbepalingen Vrijstellingsbesluit defensie Kernenergiewet
- Artikel 13.14overgangsbepalingen Besluit stortplaatsen en stortverboden afvalstoffen
- Artikel 13.15overgangsbepalingen Geheimhoudingsbesluit Kernenergiewet
- Artikel 13.16overgangsbepalingen Besluit vergoedingen Kernenergiewet
- Artikel 13.17overgangsbepalingen Besluit OM afdoening
- Artikel 13.18overgangsbepalingen Besluit detectie radioactief besmet schroot
Hoofdstuk 14 Slotbepalingen
- Artikel 14.1tijdelijke regeling
- Artikel 14.2wijzigingsbepaling
- Artikel 14.3inwerkingtreding
- Artikel 14.4citeertitel
Uit de Legal Momo-wettenbank, een kopie van het BWB-wettenregister. Raadpleeg wetten.overheid.nl voor de authentieke versie. Omschrijvingen bij artikelen zijn redactioneel of de openingszin van het artikel. Dit is geen juridisch advies.