Terug naar alle wetten

ANVS-verordening basisveiligheidsnormen stralingsbescherming

Geldende tekst van alle 74 artikelen, ingedeeld volgens het BWB-wettenregister.

Inhoudsopgave

Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen

Hoofdstuk 3 Controlestelsel

§ 3.1 Aanvragen om vergunning en registratie en kennisgevingen algemeen

  • Artikel 3.1De ondernemer die via het ANVS-loket een aanvraag of kennisgeving bij de Autoriteit wil indienen of een andere…

§ 3.2 Bij een aanvraag om een vergunning voor handelingen met bronnen te verstrekken gegevens

  • Artikel 3.2te verstrekken basisgegevens bij de aanvraag om een vergunning
  • Artikel 3.3aanvraag vergunning handelingen met toestel of versneller
  • Artikel 3.4aanvraag vergunning handeling met radioactieve stoffen in de vorm van open bronnen met kunstmatige radionucliden
  • Artikel 3.5aanvraag vergunning handeling met radioactieve stoffen in de vorm van open bronnen met van nature voorkomende radionucliden
  • Artikel 3.6aanvraag vergunning handeling met radioactieve stoffen in de vorm van een ingekapselde bron
  • Artikel 3.7aanvraag vergunning handeling met kunstmatige bronnen
  • Artikel 3.8aanvraag vergunning handeling met een hoogactieve bron

§ 3.3 Te verstrekken gegevens bij een aanvraag om registratie

  • Artikel 3.9te verstrekken gegevens bij een aanvraag om registratie
  • Artikel 3.10ketenregistratie en aangewezen handelingen met natuurlijke bronnen

§ 3.4 Te verstrekken gegevens bij kennisgeving

  • Artikel 3.11kennisgeving als bedoeld in artikel 3.11 van het besluit
  • Artikel 3.12kennisgeving overdracht hoogactieve bron

§ 3.5 Sommatie

§ 3.6 Vrijstelling en vrijgave, uitzondering

  • Artikel 3.15vrijgestelde handelingen met een beperkt risico op blootstelling
  • Artikel 3.15aAfdeling 3.2 van het besluit is niet van toepassing op handelingen op een locatie met radioactieve materialen waarin de…
  • Artikel 3.16vrijgave handelingen met een beperkt risico op blootstelling
  • Artikel 3.17uitzondering op vrijstelling
  • Artikel 3.18specifieke vrijgavewaarden
  • Artikel 3.19aanvraag specifieke vrijstelling
  • Artikel 3.20aanvraag specifieke vrijgave

§ 3.7 Radioactieve afvalstoffen en splijtstoffen of ertsen bevattende afvalstoffen

Hoofdstuk 4 Bronnen en handelingen in geplande blootstellingssituaties

§ 4.1 Administratie

  • Artikel 4.1nadere inhoud administratie registratie- en vergunningplichtige bronnen
  • Artikel 4.2nadere inhoud administratie en dossiers hoogactieve bronnen
  • Artikel 4.3administratie industriële radiografie
  • Artikel 4.4bewaartermijn gegevens in administratie en dossier

§ 4.2 Toestellen en versnellers

§ 4.3 Radioactieve stoffen

§ 4.3.1 Bergplaats

§ 4.3.2 Ingekapselde bronnen

§ 4.3.3 Hoogactieve bronnen

§ 4.3.4 Beveiliging

§ 4.3.5 Besmettingscontrole

§ 4.3.6 Handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal

  • Artikel 4.22opslag van materiaal met van nature voorkomende radionucliden
  • Artikel 4.23mengen van materiaal met van nature voorkomende radionucliden
  • Artikel 4.24uitzonderingen grond-, weg- en waterbouw

§ 4.3.7.1 Ionisatie-rookmelders

§ 4.3.7.2 Aanwijsinstrumenten

§ 4.4 Deskundigheid uitvoering handelingen

§ 4.5 Meet- en rekenmethodes

  • Artikel 4.36bepaling dosis
  • Artikel 4.37rekenregels analyse gevolgen ioniserende straling voor het milieu
  • Artikel 4.38uitzondering analyse gevolgen ioniserende straling voor het milieu
  • Artikel 4.39methode bij toetsing omgevingsdosisequivalenten
  • Artikel 4.40alternatieve methode bepaling nadelige gevolgen ten gevolge van blootstelling aan straling bij handelingen met van nature voorkomend radioactief materiaal
  • Artikel 4.41meetmethode en bepaling oppervlaktebesmetting met van nature voorkomend radioactief materiaal

Hoofdstuk 5 Deskundigheid

  • Artikel 5.1algemeen voorschrift toezicht op de uitvoering
  • Artikel 5.2aanvraag registratie, herregistratie of buitengewone registratie stralingsbeschermingsdeskundige
  • Artikel 5.3aanvraag registratie stralingsarts
  • Artikel 5.4aanvraag van een erkenning als opleidingsinstelling op het gebied van stralingsbescherming
  • Artikel 5.5wijzigingen gedurende de erkenningsperiode

Hoofdstuk 6 Bouwmaterialen en milieumonitoring

Hoofdstuk 7 Slotbepalingen

Uit de Legal Momo-wettenbank, een kopie van het BWB-wettenregister. Raadpleeg wetten.overheid.nl voor de authentieke versie. Omschrijvingen bij artikelen zijn redactioneel of de openingszin van het artikel. Dit is geen juridisch advies.